Başlıklar

Lazerle Varis Tedavisinin Avantajları nelerdir?

Endovenöz laser tedavisi (EVLA) işlemi lokal yada sedasyon anestezisi altında, küçük bir iğne deliğinden girilerek, yaklaşık 30- 45 dakika içinde tamamlanmaktadır.

Kasık bölgesine cerrahi kesi yapılmadığı için; Klasik cerrahiye nazaran daha az ağrı ve morluk gözlenmesi, kanama ve yara izi olmaması ve neredeyse hiç infeksiyon olmayışı bu minimal invaziv yöntemin en önemli avantajlarıdır.

Genellikle, işlem sonrası, hastalar ağrı kesici ihtiyacı duymazlar yada oldukça az bir ağrı ile günlük aktiviteye dönebilirler. Çoğu hasta ameliyat günü yürüyerek evlerine taburcu edilir.

İşlemden sonraki ilk bir ay için ağır egzersizden (fitness yada ağır kaldırma gibi) kaçınmak işlemin başarısı açısından önemlidir.

Endovenöz laser tedavisi, cerrahi bir işlem gerektirmediği için yara izi yada nedbe dokusu gelişmemektedir. Antibiyotik kullanımına ve pansumana ihtiyaç duyulmamaktadır.

Diğer Blog Yazılarımız

Pelvik Konjesyon Sendromu (Rahim Variseri) Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Pelvik Konjesyon Sendromu (PKS): özellikle genç yaştaki kadınların hayatını olumsuz yönde etkileyen en önemli kronik alt karın ağrısı nedenlerinden biridir.

Devamını Oku +

D-Dimer Testi Nedir?

D-Dimer Testi; vücutta oluşan pıhtılaşma sırasında kan içine salınan bir maddenin ölçülmesi prensibine dayanır. 

Devamını Oku +

Kadınlarda Derin Ven Trombozu ve Akciğer Embolisi neden daha sık görülür?​

Pelvik Konjesyon Sendromu gözlenme oranı, doğum sayısı ile artmaktadır, özellikle birden fazla doğum yapan kadınlarda daha sık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Devamını Oku +