Başlıklar

Kılcal varislerin radyofrekans (termokoagülasyon) yöntemi ile tedavisi nedir?

Termokoagulasyon işlemi bu alanda en etkin cihaz olan Eklipsia ile yapılmaktadır. Eklipsia ince varislerin yok edilmesini amaçlayan, her cilt tipinde kullanılabilen bir cihazdır. Çok yüksek frekanslı (27 MHz) bir ses dalgasının termal bir lezyon oluşturması prensibiyle çalışır.

Saç teli kadar ince bir iğneyle ciltten geçilip kılcal varislere ulaşılır ve Radyofrekans (RF) enerjisi verilir. Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan yeni ve çok etkili bir yöntemdir. RF enerjisi cilt geçildikten sonra direkt olarak kılcal varislere verildiğinden cilt korunmuş olur. Dolayısıyla, lazerdeki yanık ve pigmentasyon gibi yan etkiler bu yöntemde görülmez. İşlemden sonra sargı yada bir ilaç kullanımı gerekmediği gibi, günlük hiçbir aktiviteyi kısıtlayacak olumsuz durum oluşmaz. Her çeşit cilt tipinde, yüzde ve ayak bileğinde de uygulanabilir. Ayrıca tedaviden sonra güneşten sakınmak gerekmediğinden yaz mevsiminde en sıcak günlerde bile uygulanabilir, hasta ertesi gün denize girebilir

Diğer Blog Yazılarımız

Pelvik Konjesyon Sendromu (Rahim Variseri) Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Pelvik Konjesyon Sendromu (PKS): özellikle genç yaştaki kadınların hayatını olumsuz yönde etkileyen en önemli kronik alt karın ağrısı nedenlerinden biridir.

Devamını Oku +

D-Dimer Testi Nedir?

D-Dimer Testi; vücutta oluşan pıhtılaşma sırasında kan içine salınan bir maddenin ölçülmesi prensibine dayanır. 

Devamını Oku +

Kadınlarda Derin Ven Trombozu ve Akciğer Embolisi neden daha sık görülür?​

Pelvik Konjesyon Sendromu gözlenme oranı, doğum sayısı ile artmaktadır, özellikle birden fazla doğum yapan kadınlarda daha sık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Devamını Oku +