About Me

Efficiently myocardinate market-driven innovation via open-source alignments. Dramatically engage high-Phosfluorescently expedite impactful supply chains via focused results. Holistically . Compellingly supply just in time catalysts for change through

Education:

Year Degree Institute
2006 MBBS, M.D University of Wyoming
2010 M.D. of Medicine Netherland Medical College

Experienced Here

Year Department Position Hospital
2007 - 2008 MBBS, M.D Senior Prof. Midtown Medical Clinic
2010 - 2018 M.D. of Medicine Associate Prof. Netherland Medical College

Appointmnet Schedules:

Day Time
sat 10:00am - 2:30pm Appointment
tue 11:00am - 2:30am Appointment
thu 1:00pm - 3:00pm Appointment

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

Prof. Dr. Mert Dumantepe Kimdir?

1995 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini’ne girdi ve 6 yıllık tıp fakültesi eğitimini tamamlayarak 2001 yılında mezun oldu. 2002 yılında Dr.Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi asistanlığına başladı ve 2007 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı oldu. 2007-2008 yıllarında, Istanbul Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak askerlik görevini yaptı. 2008-2010 yılları arasında Mersin Toros Devlet Hastanesinde Mecburi hizmet görevini tamamladı. 2010 yılında İstanbula dönerek Memorial Ataşehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinin kurulmasında görev aldı ve 2013 yılına kadar bu hastanede görevine devam etti.

2013 yılı sonunda Medical Park Gebze Hastanesinde göreve başladı ve 2015 yılında Bahçeşehir Universitesi Tıp Fakültesinden Yardımcı Doçent Unvanını aldı.

2016 yılında Amerikada, University of California, San Diego (UCSD) Sulpizio Cardiovascular Center’da Kronik Tromboembolik Pulmoner Hipertansiyonda Pulmoner Tromboendarterektomi tedavisi alanında çalıştı.

2016 yılında Gazi Universitesi Tıp Fakültesinde girdiği sınavda başarılı olarak Kalp Damar Cerrahisi Doçenti Unvanını aldı. Yine bu yıl gittiği University of California, San Diego Thorton Hospital’da Kalp nakli ve Asist Device (Yapay kalp) uygulamaları üzerine eğitimini tamamladı.

 

2017-2020 yılları arasında Acıbadem Altunizade Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği‘nde ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Prof.Dr.Mert Dumantepe, 2020 yılı itibari ile Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesinde akademik kariyerine devam etmiş ve 2021 yılında “Kalp ve Damar Cerrahisi Profesörü” ünvanını almıştır. Halen Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesinde ve eşzamanlı Bağdat caddesinde bulunan “Damar Cerrahisi Kliniğinde” hizmet vermektedir

 

Prof. Dr. Mert Dumantepe’nin uluslararası atıf indeksleri kapsamındaki dergilerde (SCI ve SCI-expanded) yayınlanmış 40 adet makalesi, Ulusal Dergilerde yayınlanmış 30 dan fazla makalesi vardır ve bu makalelere 200 ün üzerinde atıfta bulunulmuştur. Uluslararası ve Ulusal Kongrelerde sunulmuş 100’den fazla bildiri bulunmaktadır.

 

Mesleki ilgi alanları

Kalp Damar Cerrahisi ile ilgili her türlü ameliyatı (Açık kalp Cerrahisi, Bypass ameliyatları, kapak ameliyatları vb..) düzenli olarak yapmasıyla birlikte asıl çalışma yoğunluğunu varis dahil olmak üzere tüm toplardamar ve atardamar hastalıkları ile Akciğer embolisinin girişimsel tedavisi oluşturmaktadır.

Prof.Dr. Mert Dumantepe damar hastalıklarının açık cerrahi tedavi yöntemleri ile tedavisi yanında, kateterlerle geçekleştirilen anjioplasti, stent ve anevrizmaların stentgreftlerle tedavisi konusunda da deneyimli bir damar hastalıkları uzmanıdır.